טיפים לראיון עבודה

טיפים לראיון עבודה מוצלח

בראיון העבודה המראיין לא רק מקשיב לדבריך ולניסיון התעסוקתי שלך, אלא גם מתרשם מהאופן בו אתה מתנסח, משפת הגוף שלך, מהנראות שלך וממה שאתה משדר באופן כללי. לכן, חשוב שתתכונן ככל שניתן למה שעשוי לעלות בראיון.
לחלק מהשאלות בראיון ניתן להתכונן בבית ולהגיע מוכנים יותר, מראיין טוב יפתיע אותך עם שאלות שיעלו תוך כדי דברים שאתה תספר על עצמך או על תפקידיך וניסיונך בעבר ולכן חשוב להתכונן למה שאתה יכול.


לפני הריאיון- תכיר את המשרה אליה אתה ניגש, את החברה, את המראיין ותאסוף לעצמך מידע מקדים ככל שתוכל.
ראיון אישי בדר"כ יפתח בבקשה של המראיין לספר על עצמך, לשאלה זו ואחרות שנפרט מטה אתה יכול להכין את עצמך בבית טרם הריאיון.
זכור- עם כניסתך לחברה התחיל הריאיון 😊

 • הופעה חיצונית- לכל מקום עבודה יש קוד לבוש אחר, תגיע תמיד לבוש בהתאם ו/או רמה אחת מעל הנהוג עד כמה שידוע לך. התאם את הופעתך החיצונית למשרה אליה אתה ניגש ולאופי החברה ככל שאתה מכיר אותה.
  תמיד תקפיד על סדר וניקיון, אל תגיע עם בגדים מוכתמים או קרועים.
  כדאי להימנע מבגדים עם אלמנטים רבים מידי או זוהרים, מצד שני לא כדאי ללבוש הכול שחור, אם בכל זאת בחרתם בשחור הוסיפו אקססוריז (שרשרת, חגורה וכו') אחד "ששובר" את הצבע.
 • שפת גוף- לא פחות חשובה ממה שתספר בראיון.
  היה נינוח, לפני הריאיון תחשוב מחשבות שמחות וחיוביות כדי שתשדר רוגע ונועם.
  תנו למראיין להושיב אתכם ושבו זקוף ולא בצורה שעלולה לשדר תחושה של זלזול, תיק הניחו לצידכם ומעיל הורידו בתחילת הריאיון.
  חייכו 😊
 • תהיה ממוקד- ההצגה העצמית לא צריכה להיות ארוכה מידי ולגזול יותר מידי זמן, יחד עם זאת חשוב שתשאיר רושם על המראיין. תדבר אל עצמך בבית או מול חבר כדי שתוכל להקשיב לעצמך ולשמוע מה אתה אומר ואיך, האיך לא פחות חשוב- תהיה רהוט.
  לפני הריאיון חשוב מה הדברים שאתה רוצה לומר בפתיחה ויכולים לקדם את מועמדותך לתפקיד, פרט יותר בהרחבה על תפקידים ותכונות אשר רלוונטיות לתפקיד בו אתה חושק. דע מדוע דווקא אתה מתאים לתפקיד על- בסיס דרישות התפקיד וניסיונך.
 • תשאל שאלות- ריאיון הוא דיאלוג ובחינה של שני הצדדים, זו גם ההזדמנות שלך לבחון את הארגון, את התפקיד אליו אתה מיועד, את הסביבה ואת האנשים בו.
  התעניין במבנה הארגוני של החברה, במיקומה במשק, האם התפקיד דורש ניהול אנשים ו/או מנהלים, סיכויי ההתקדמות והפיתוח האישי והמקצועי שלך.
  אל תשאל בשלב זה לגבי שכר ותנאים, נושאים אלו יעלו במידה ותעבור שלב.

חשוב 'לתבל' את דבריך בחיוך, תוך שאתה מישיר מבט אל המראיין.

טיפ- אם מציעים לך כוס מים תענה בחיוב, כך אם יש לך שאלה שאתה צריך שניה לחשוב על ניסוח התשובה, תלגום מהמים ואז תשיב.
טיפ- אל תסיים משפט ב "זהו, אין לי מה להוסיף", תחשוב על סיום אחר כמו: " תודה", " דברים נוספים שחשוב לכם לדעת?", " אשמח לשמוע מכם" וכדומה.