טיפים למרכז הערכה

זומנת למרכז הערכה

מרכז הערכה הוא כלי אבחון משלים למגייסים, בדר"כ לא עוברים רק מרכז הערכה אלא נלווה אליו ראיון אישי ו/או מבדקים ממחושבים.
באמצעות כלי זה בוחנים המגייסים יכולות שקשה יותר לבחון בראיון אישי: עבודת צוות, יצירתיות, מנהיגות, אסרטיביות ועוד.
כמו לראיון, גם למרכז הערכה חשוב להתכונן כדי להצליח.
שלב זה יעבור המועמד המתאים ביותר לתפקיד ולחברה אליהם הוא נבחן ולא המועמד הבולט ביותר במרכז.
מרכז הערכה כולל בתוכו מס' שלבים בדרך- כלל: הצגה עצמית, דינמיקה קבוצתית ומשימה אישית וקבוצתית.

שלב ההצגה העצמית:
בשלב זה יתבקשו המועמדים להציג את עצמם בסדר אקראי ובצורה חופשית, לעיתים יתבקשו המועמדים לספר על עצמם פרט מסוים שלמראיין חשוב לשמוע ו/או כדי לבחון יצירתיות וסגנון חשיבה יתבקשו המועמדים לספר על דמות להערצה, אופק מקצועי וכו'.
זכור שלשלב זה יש לך הזדמנות להתכונן! אתה מחליט מה אתה בוחר לספר על עצמך, כמובן כדאי שתחליט לספר דברים אשר יקדמו את מועמדותך על פני אחרים.
לא תמיד כדאי להיות זה שמציג ראשון, אם אין מתנדבים קודם לך תתנדב ובשום מקרה אל תשאיר את עצמך לסוף התור.
בחלק המקומות יקצו הבוחנים זמן מוגדר להצגה עצמית, שים לב תמיד לזמנים.

שלב הדינמיקה הקבוצתית:
מטרת שלה זה היא לבחון את התנהגות המועמד וכישוריו החברתיים לתפקיד אליו מגיש מועמדות. הצלחת הקבוצה במשימה של דינמיקה קבוצתית חשובה, אבל הדרך אותה אתה תעשה כדי להצליח חשובה לא פחות.
זכרו לאיזה תפקיד אתם מתמיינים ומה דרישות התפקיד אליו אתם ניגשים. למשל, אם אתם מתמיינים לתפקיד בו תידרשו לנהל מס' אנשים נסו להפגין יכולת ארגון והקשבה ליתר חברי הקבוצה ונסו לתת לכל חבר בקבוצה מקום לביטוי. לעומת זאת, אם אתם מתמיינים לתפקיד ביצועי, חשוב שתתנו דגש על דיוק בפרטי במשימה תוך עמידה בזמנים והשקעה כדי להציג לתוצאה טובה במשימה.
ייתכן שלגבי חלק מהמשימות תשאלו את עצמכם מה מנסים לבדוק במשימה הזו, גם אם משימה נראית לכם ילדותית או לא רלוונטית לתפקיד- אל תפגינו זלזול– שדרו תמיד מסר לפיו מבחינתכם המשימה היא בעלת חשיבות גבוהה ביותר. אם תגלו זלזול, או אפילו תעירו מידי פעם הערה מלגלגת על הסיטואציה, הדבר עלול להפחית מערככם בעיני הבוחנים – הם יכולים להסיק מכך שגם בעבודה תזלזלו במשימות אם בעיניכם הן לא תהיינה בעלות חשיבות.
הבע את דעתך תמיד- אבל תמיד בנועם ובצורה מכבדת את האחר, כך למשל אם מועמד הביע את דעתו בשקט והקבוצה לא שמעה התייחס אל אמירתו בהנהון, חיוך וכו', כך הבוחנים ישימו לב שאתה אמפטי ובעל יחסי אנוש טובים.
טיפ- מרכז הערכה לא מסתיים עד שהוא לא מסתיים! גם אם להרגשתך לא התחלת טוב אל תוותר והמשך בביטחון עד לסיום!

זכור תמיד להתחיל רגוע ובטוח בעצמך!